Specjaliści zajmujący się zaburzeniami odżywiania w Łodzi

Witam, moja córka 23 lata, z anoreksji przeszła w bulimię, przytyła w ciągu dwóch miesięcy około 9 kilogramów, teraz objada się i na przemian głodzi. Cały czas ma terapię i bierze antydepresanty, ale to nic nie daje. Wydaje mi się, że depresja się pogłębia, bo córka ciągle śpi i nie jest już taka aktywna jak kiedyś. Nie stroni też od alkoholu. Nie wiem już co robić, choruje od sześciu lat. Mieszkamy w Łodzi, gdzie szukać psychiatry, który potrafi pomóc w tych chorobach?

Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska

Dzień dobry,
Nie napisała Pani jak często i od kiedy córka popija alkohol, istotne jest też czy w Pani rodzinie i rodzinie męża były obciążenia z tego powodu. Łączenie leków z alkoholem utrudnia proces leczenia, proponuję skorzystać z konsultacji w Poradni Leczenia i terapii uzależnień. Ośrodki prowadzące terapię w Łodzi: Niciarniana 41, Inowrocławska 5a.
Przy wykluczenie problemu alkoholowego warto rozważyć hospitalizację psychiatryczną .
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Podstawowym leczeniem w przypadku zaburzeń odżywiania jest PSYCHOTERAPIA, często długoterminowa. W internecie może Pani znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości. Można również rozpatrzyć leczenie na oddziale szpitalnym - specjalizującym się w leczeniu zab. odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie).