Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spędzanie czasu z partnerem i złość matki

Mam problem z moja matką. Zaczęłam się z kimś spotykać, widujemy się raz na tydzień bo Andrzej jest w delegacjach i wraca w weekendy. To normalne, że chcemy pobyć razem bez żadnego towarzystwa ale oczywiście moja matka zawsze ma jakieś ale, przez co ostatnio dochodzi do kłótni. Mój ojciec nie żyje 12 lat ale chyba to nie powód żebym z nią siedziała 24g/h. Doszło do tego, że wczoraj się wściekła że poszłam z nim na spacer. Żadne rozmowy ani argumenty nie skutkują
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Wygląda na to, że matce trudno jest pogodzić się z tym, że chce Pani układać sobie własne życie, poza jej kontrolą. Wyobrażam sobie, że na co dzień mierzy się Pani z wieloma trudnymi, skrajnymi emocjami, dlatego proponuję wizytę u psychologa, aby poukładać sobie te emocje i sprawdzić co takiego się dzieje, że tak trudno jest Pani stawiać granice matce.

Psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
0

Dzień dobry, oczywiście, że to naturalny proces i potrzeba dla 30 letniej osoby aby pobyła sam na sam z partnerem. Zachęcam aby powiedziała pani mamie o swoich potrzebach i układała sobie życie ze swoim partnerem. Być może pani mama przez dłuższy czas będzie się złościć jednak to nie znaczy, że musi pani rezygnować ze swoich planów i potrzeb. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

Dzień dobry,

Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii.
W Warszawie istnieje wiele ośrodków oferujących różne formy terapii/pomocy psych. i to zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie (np.: rasztow.pl).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy