Sperma na członku a ryzyko ciąży

Witam Ostatnio gdy uprawiałem sex z dziewczyną po wszystkim zaproponowała mi jeszcze raz ale już bez prezerwatywy nie doszło do wytrysku ale obawiam się że trochę spermy zostało na moim członku po poprzednim razie a zdarzyło się to w krótkim odstępie czasu i moje pytanie dotyczy czy jest możliwość zajścia w ciąże ??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście istnieje szansa na ciążę, gdyż w preejakulacie mogą znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia.

Drugi kontakt nieumytym penisem był potencjalnie płodny.
Umycie penisa nie zabezpiecza jednak, w środku penisa jest jeszcze życiodajne nasienie.
Warto zaprzyjaźnić się z prezerwatywą, jesli nie planuje się aktualnie prokreacji.
Pozdrawiam.