Sperma na dłoni i skorzystanie z toalety a ryzyko ciąży

Czy podczas następujących sytuacji istnieje ryzyko ciąży? 1. miałam odrobinę spermy na dłoni, po ok 2 minutach poszłam do toalety za potrzebą i się podtarłam. 2. po seksie oralnym całowałam się z chłopakiem, a następnie, po kilku sekundach on robił mi minetkę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W obu przypadkach ryzyko ciąży jest minimalne, choć oczywiście nie mogę tego wykluczyć. W razie wątpliwości proponuję wykonać test ciążowy po upływie 14 dni od daty zajścia.