Spirala a opóźniona miesiączka

Witam. mam mały problem. Ponieważ spóźnia mi się 3 dzien okres. mam założona spirale od miesiąca. miałam dostać okres 13-stego października kochalismy się z mężem 11 października ostatni raz czyli w dni nie płodne lecz doszło do wytrysku... poprzedni okres trwal 7 dni . dodam że jestem świeżo po porodzie tzn 11 lipca tego roku... czy mogłam zajść w ciąże ? czy okres przy spirali może się spóźniać? zrobiłam dziś test ciążowy czyli 4 dni po stosunku wyszedł negatywny ale chyba za szybko zrobilam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście nie można wykluczyć możliwości zajścia w ciążę nawet podczas stosowania spirali. Opóźnienie trzydniowe jednak nie musi oznaczać ciąży a jedynie efekt wahania poziomu hormonów. Proszę wykonać test po upływie 14 dni od stosunku.