Spirala antykoncepcyjna a leczenie rzeżączki

Witam.czy Gonorrhoea i chlamydia to to samo,wyczytalam ze mam objawy gonorrhoea wydaje mi sie ze ojawy sa podobne wlasnie czekam na wynik badania przy tym jestem w posiadaniu spirali czy to mi bedzie komplikowalo leczenie czy musze ja usunac.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Gonorrhoea to choroba zakaźna, przenoszona drogą płciową, której czynnikiem etiologicznym jest Gram-ujemna bakteria – dwoinka rzeżączki czyli Neisseria gonorrhoea. Wkładka czy spirala nie wypywają na wykrywanie tej bakterii. Nie jest to jednak to samo co Chlamydia.