Spirala antykoncepcyjna i upławy oraz swędzenie pochwy

Witam.Mam zalozona 2spirale typu nova t-380 przy niej mam uplawy o zabarwieniu zoltym lub brazowym, plamienia czeste swedzenia pochwy ktore sa bardzo dokuczajace o konsystencji serowatej bralam juz leki dopochwowe ale nic mi nie pomaga lekarz twierdzi ze to infekcja,nie moge odbyc stosunku bez prezerwatywy bo po tym partner ma na penisie biale kropki,co mam robic czy mam ja usunac bo skutki jej sa bardzo nie przyjemne a to jedyne zabezpieczenie przed zajciem w ciaze.pozdrawiam Hanna
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Myślę, że powinna się Pani zastanowić w takim razie nad inną metodą antykoncepcyjną (taką która nie będzie aż tak bardzo dokuczliwa). Proszę udać się do ginekologa, który doradzi Pani ( po uprzednim przeprowadzeniu wywiadu i badaniu ginekologicznym) jaka metoda antykoncepcji będzie najlepsza. Pozdrawiam!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy rzeczywiście sugerują infekcję grzybiczą lub bakteryjną ( z naciskiem na tą pierwszą) Antykoncepcji jaka Pani stosuje nie jest bezpośrednim powodem objawów lecz może predysponować do wystąpienia wspomnianej infekcji. Być może warto zamienić ten sposób na np tabletki antykoncepcyjne. Najważniejsze jednak w tym monecie jest uzyskanie remisji zakażenia.