Spirala jako metoda antykoncepcyjna

słyszałam o metodzie antykoncepcyjnej spirala. to zakłada ginekolog? ile kosztuje? na ile i jak się ją zakłada? czy jak np będę chce się zajść w ciążę i wyjmie się to spirale to bez problemu zachodzi się w ciążę czy raczej jest trudniej tak jak po pigułkach?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ze względu na fakt iż w naszym serwisie znajduje się artykuł na wspomniany przez Panią temat zamieszczam link do niego.
http://parenting.pl/portal/zakladanie-spirali-antykoncepcyjnej

Wkładki wewnątrzmaciczne wydawane są bez recepty, jednak ich założenia musi dokonać lekarz ginekolog. Na polskim rynku dostępne są następujące spirale zawierające miedź: Copper Cu 375 (cena ok. 46 zł), Copper TCu 380A (cena ok. 40-45 zł), Multiload Cu 375 (cena ok. 75-80 zł), Nova T 380 (cena ok. 110-130 zł), Nova T Cu 200Ag (cena ok. 80-100 zł), Nova T Cu 380Ag (cena ok. 110-120 zł) oraz wkładka uwalniająca hormon: Mirena (cena ok. 600-750 zł).

Lek. Paweł Baljon

Powrót płodności następuje zwykle od razu po usunięciu wkładki (bez względu na długość jej stosowania).