Spłaszczenie fałdów Kerkringa i niewielki zanik kosmków

M, wiek 23 lata, 68kg bóle brzucha Wyniki badań w normie poza bilirubina 2,62 (0,2-1,2), żelazo 291 (65-175). TSH, LDH, ACTH, Ferrytyna w normie. USG nic nie wykazało Gastroskopia: spłaszczenie fałdów Kerkringa i niewielki zanik kosmków. Pobrano 4 wycinki z dwunastnicy HIST-PAT: Fragmenty bł. śl. j. cienkiego w stanie przekrwienia i obrzęku z cechami przewlekłego zapalenia dużego stopnia (naciek z limfocytów i plazmocytów w blaszce właściwej). Nie stwierdzono zaniku kosmków. CO MI JEST?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastrologa. Mamy tu do czynienia z gastritis chronica czyli przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka.