Spłycenie fizjologicznej lordozy
Witam serdecznie dziś odebrałam wynik rtg, ale nic z niego nie rozumiem. Spłycenie fizjologicznej lordozy. Mierne zmiany zwyrodnieniowe. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej na wys. L5-S1. Niespojenie łuku S1. Bardzo proszę o interpretację

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy. Dotyczą one zmian w prawidłowym wygięciu kręgosłupa w tym przypadku zmniejszenie wygięcia ku przodowi w odcinki szyjnym lub lędźwiowym.