Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego oraz dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego a leczenie operacyjne

Dr po RM skierował mnie na leczenie operacyjne. Proszę o poradę. Spłycenie fizjol. lordozy kręgosł. lędzwiowego. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzyk. L4/L5. Na tym poziomie przepuklina tylna centralno-obuboczna uciska przednią ścianę worka oponowego,obustronnie redukuje zachyłki boczne i przewęża otwory międzykr.Uwypuklający się dokan. krążek międzyk. L5/S1wpukla się w obręb epidul. tkanki tł. Osteofity na krawędz. trzonów L4/L5. Owalne ognisko 23mm w obr. trz. L1 najpr. naczyniak.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu z całą pewnością skłaniają do przeprowadzenia procedur neurochirurgicznych. Z całą pewnością nieprawidłowości wykazane w badaniu mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy