Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego oraz dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego a leczenie operacyjne
Dr po RM skierował mnie na leczenie operacyjne. Proszę o poradę. Spłycenie fizjol. lordozy kręgosł. lędzwiowego. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzyk. L4/L5. Na tym poziomie przepuklina tylna centralno-obuboczna uciska przednią ścianę worka oponowego,obustronnie redukuje zachyłki boczne i przewęża otwory międzykr.Uwypuklający się dokan. krążek międzyk. L5/S1wpukla się w obręb epidul. tkanki tł. Osteofity na krawędz. trzonów L4/L5. Owalne ognisko 23mm w obr. trz. L1 najpr. naczyniak.

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu z całą pewnością skłaniają do przeprowadzenia procedur neurochirurgicznych. Z całą pewnością nieprawidłowości wykazane w badaniu mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.