Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej
witam bardzo prosze o interpretacje wyników rezonansu magnetycznego: badanie objeto odcinek piersiowy kregoslupa od C7 kr. Th do L2. Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Obniżenie intensywności sygnału krążków międzykręgowych w obrazach T2 zależnych (dehydratacja) na poz. od Th6 do Th 12. Na poziomach Th8/Th9, Th9/Th10, Th 11/ Th12 oraz L1/L2 uwidoczniono tylne, centralne uwypuklenia krążków m/k modelujące worek oponowy na w/w poziomach. Trzon kręgów o zachowanej długości bez zmian.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Zabieg operacyjny w tej sytuacji najprawdopodobniej może okazać się koniecznością. Proponuję kontakt z neurochirurgiem.