Spłycenie lordozy kręgosłupa szyjnego

Co mi grozi oto wynik ze zdiecia kręgosłupa szyjnego dyskopatyczne obnizenie przestrzeni między kręgowej C5-C6 z towarzyszacym zaostrzeniem przednich krawedzi trzonow na tym poziomie.splycenie fizjologicznej lordozy kregoslupa szyjnego.wielkosc i struktura kregow w normie .czy to cos bardzo powaznego obecnie nie moge spac najgorzej ze nie moge nawet lezec odczuwam mocny bol w lewej rece moge tylko chodzic i siedziec czy szybko bede mogl podiac prace prosze o pomoc
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy