Spłycenie lordozy kręgosłupa szyjnego w wyniku badania RTG
wynik rtg spłycenie lordozy kręgosłupa szyjnego, kanał kostny dla tętnicy kręgowej c1. co to oznacza????

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Jest to zmiana prawidłowego ukształtowania kręgosłupa. Lordoza jest fizjologicznym wygięciem ku przodowi. Wskazuje to na zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja.