Spłycenie lordozy lędźwiowej, szerokopodstawne uwypuklenie krążka
Witam ,chcialam sie dowiedziec jakie czeka mnie leczenie ,jestem po rezonansie kregoslupa ledzwiowego i wynik jest taki ze mam spłycenie lordozy ledzwiowej ,szerokopodstawne uwypuklenie krazka miedzykregowego tarczy l5-s1 z mozliwym uciskiem obu korzeni nerwowych S1 oraz niewielkim zwezeniem otworow miedzykregowych,prosze o odpowiedz

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon