Spłycenie lordozy lędźwiowej oraz cechy niewielkiej prawo wypukłej skoliozy

Witam , bardzo proszę interpretacje tego wyniku . cechy niewielkiej prawo wypukłej skoliozy Th-l. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Zaznaczony objaw Baastrupa a całym L. Drobne wyciągnięcia trzonów .Sklerotyczna przebudowa powierzchni stawów krzyżowo -biodrowych - wyraźniejsze w prawym , szpary stawowe gładkie -zaznaczone zmiany zwyrodnienie. Z góry , bardzo dziękuje , pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skolioza jest problemem bardzo złożonym, a opracowanie skutecznych metod jej leczenia jest utrudnione również dlatego, że w zdecydowanej większości przypadków nie wiemy nawet, co ją wywołuje. Nie oznacza to jednak, że lekarze nie podejmują prób ograniczenia stopnia zaawansowania, a nawet całkowitej likwidacji skoliozy.Należy jednak w pierwszej kolejności wykonać badania obrazowe by uwidocznić zmiany.

Lek. Paweł Baljon

cd. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia ze zmianami o charakterze zwyrodnieniowy. Dokładniej mówić wszelkie nieprawidłowości dotyczące kręgosłupa wynikają z postepującej choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Konieczna jest konsultacja z rehabilitantem w celu dobrania odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych.