Spłycenie lordozy, niewielka prawostronna skolioza, zmiany przeciążeniowe w postaci wypukleń
Witam ! W wyniku RTG kr. lędźwiowego. Spłycenie lordozy, niewielka prawostronna skolioza. Zmiany przeciążeniowe w postaci wypukleń blaszek granicznych trzonów. Co to jest za choroba ? Jak leczyć?

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Każdy wynik należy odnieść do stanu klinicznego i wymaga on konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Jeśli w Pana przypadku nie występują dolegliwości bólowe lub ból jest niewielkiego stopnia, zalecane są ćwiczenia rozciągające mięśnie grzbietu, wzmacniające mięśnie w obrębie lędźwi oraz zalecane jest pływanie (z wyjątkiem stylu klasycznego, tzw. żabką). W pozostałych przypadkach należy skonsultować się z ortopedą.