Spłycenie lordozy szyjnej w wyniku RTG kręgosłupa
Witam bardzo proszę o interpretacje wyników RTG "spłycenie lordozy szyjnej,dyskretne zwężenie przestrzeni międzykręgowych C7 -TH1,zaostrzenia tylko górnych krawędzi trzonów, a na TK szyji wyszło niewielkie tylne uwypuklenia tarcz międzykręgowych C5-C7 z niewielkim modelowaniem worka oponowego -co to oznacza proszę o pomoc
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany uwidocznione w badaniu mogą wskazywać na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Wiąże się ona z odczuwaniem dolegliwości bólowych zarówno w obrębie kręgosłupa jaki i kończyn, szczególnie iż obserwuje się niewielką modulację worka oponowego. Polecałbym zgłosić się do neurochirurga bądź rehabilitanta.