Spłycenie lordozy szyjnej, zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji krążków międzykręgowych
Badanie MR wykazało: spłycenie lordozy szyjnej, zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji krążków międzykręgowych w odc. C kręg., tylna, lateralizująca w lewo wypuklina krążka międz. C6-C7 z redukcją rezerwy obiętościowej kanału kręgowego, tylno-boczna prawa wypuklina krążka międz. C5- C6 zwężająca zchyłek boczny prawy z modelacją worka oponowego i możliwością konfliktu nerwowego, osteofitoza krawędziowa w przednich i tylnych pow. trzonów kręg. w dolnej części kręgosłupa C. Co to znaczy?

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.