Spłycenie prawego kąta p/ż najpewniej ślad płynu
Witam! Chciałabym znać interpretację zdjęcia RTG płuc. Na wizytę u specjalisty muszę sporo czekać, a odczuwam juz stres wynikający z poziomu żelaza 100% ponad normę, dodatkowo silnych bóli głowy przy prawej skroni i potylicy. Nie chcę dodatkowo martwić się płucami. Opis rtg: "Spłycenie prawego kąta p/ż najpewniej ślad płynu?. Drobne smużkowate zacienienia w okolicy bieguna górnego prawej wnęki najpewniej zapalne?. Sylwetka serca w normie. " Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam, Justyna.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, interpretacja samego opisu zdjęcia nie może się odbywać bez dostępu do wyniku innych badań i znajomości stanu klinicznego pacjenta. Opisywane na zdjęciu RTG zmiany mogą świadczyć o niedawno przebytej infekcji.