Spłycona fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego w RM
W 2005 roku miałam operację kręgosłupa odcinka lędźwiowego.Teraz robiłam RM , czym świadczy wynik badania : Spłycona jest fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego. Wszystkie przestrzenie międzykręgowe są węższe i sygnały z krążków międzykręgowych obniżone w obrazach T2 zależnych na skutek procesu degeneracyjnego. Nie stwierdza się objawów przepukliny jadra miażdżystego.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon