Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spłycona fizjologiczna lordoza szyjna kręgosłupa

prosze o wyjasnienie mi wyniku MRI KREG.C.Spłycona fizjologiczna lordoza szyjna kregosłupa.obnizenie i odwodnienie krążków miedzy kregowych c4-5,c5-6,c6-7.Centralna protuzja krążka miedzykregowego c5-6 w fazie aktywnej uciska worek opony twardej i korzenie nerwowe w zwężonych otworach miedzykręgowych.Cętralno prawoboczna ekstruzja krążka miedzykręgowego c6-7 w fazie aktywnej uciska worek opony twardej i korzenie nerwowe.pozostałe krążki miedzykregowe bez wypuklin .co mi grozi
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe w tym worek oponowy może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy