Spłycona fizjologiczna lordoza szyjna kręgosłupa
prosze o wyjasnienie mi wyniku MRI KREG.C.Spłycona fizjologiczna lordoza szyjna kregosłupa.obnizenie i odwodnienie krążków miedzy kregowych c4-5,c5-6,c6-7.Centralna protuzja krążka miedzykregowego c5-6 w fazie aktywnej uciska worek opony twardej i korzenie nerwowe w zwężonych otworach miedzykręgowych.Cętralno prawoboczna ekstruzja krążka miedzykręgowego c6-7 w fazie aktywnej uciska worek opony twardej i korzenie nerwowe.pozostałe krążki miedzykregowe bez wypuklin .co mi grozi

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe w tym worek oponowy może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem.