Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spływająca wydzielina do gardła

W 2011 r zgłosiłam się do p. laryngolg ponieważ miałam problem spływającej wydzieliny do gardła,p. doktor wykonała mi zabieg obustronnej plastyki małżowin nosowych dolnych.Od tej pory problem dopiero się pojawił ,wydzielina spływa jak spływała,tylko o bardzo nieprzyjemnym zapachu.Z początku jak dzwoniłam do p.doktor mówiła,że to jest normalne, że nos się oczyszcza, niestety problem został do dziś.Obecny lar. zap. avamys,a wymazu z nosa nie chce zrobic,bo bakterie w nosie ma każdy z nas.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Leczenie chrapania

Chrapanie może być bardzo uciążliwe - szczególnie dla osób, które są zmuszone tego słuchać. Jak można poradzić sobie z tym problemem? Obejrzyj filmik i poznaj sposoby leczenia chrapania.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Takie objawy z gardła możnaby określić jako gardło "podrażnieniowe". Przyczyn takiego stanu może być wiele.
- infekcja wirusowa
- suche, zapylone powietrze
- alergia
- refluks
Moja propozycja jest następująca:
Spróbować przez okres ok. 6 tyg. cetalergin. Do tego tabletki zawierające wapń (można spróbować takiego dla alergików z kwercetyną), Wit A+E, siemię lniane. Jak nie będzie poprawy, to trzeba diagnostykę w kierunku refluksu. Bardzo często przyczyną przewlekłego spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła, przy braku objawów stanu zapalnego zatok i jamy nosowej, jest choroba refluksowa żołądkowo-przełykowa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy