Spondyloza szyjna z wielopoziomową dyskopatią
Witam serdecznie.Spondyloza szyjna z wielopoziomową dyskopatią,obustronna gonartoza-rozpoznanie ortopedy. Badanie MR ze skierowania ,brachialgia wykazało;całkowite odprostowanie lordozy szyjnej z kyfotycznym przegięciem osi kręgosłupa od C4 do C6 i w stawach między wyrostkowych.Obniżenie sygnały na poziomie C4/C5 i C5/C6,obniżenie tarczy c4/C5,stwierdza się pośrodkowo obustronna protruzje tarczy międzykręgowej zwężająca światło kanału kręgowego do 9 mm. Czy powinnam poddać się zabiegowi?

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon