Spora ilość krwi podczas oddawania stolca

Witam. Dzisiaj podczas oddawania stolca zauważyłam sporą ilość intensywnie czerwonej krwii odczuwając przy tym ból. Sytuacja ta miała już miejsce w przeszłości, ale teraz około miesiąca wszystko było dobrze. Nie mialam nigdy problemu z zaprciami. Czy to hemoroidy? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi oraz badanie per rectum.