Sporadyczne kłucie w różnych obszarach pleców

od 3 tygodni męczą mnie dolegliwości: kłucie w różnych obszarach pleców (pojawiające się sporadycznie w czasie dnia, bez wzgledu na ruch czy oddychanie, między łopatkami, lub w okolicach lędzwiowych), kaszel (paliłam długo papierosy więc z nim zmagam się od dawna) z wydzieliną bezbarwną , dwa razy zdazyło mi sie zauwazyc ze w tej wydzielinie były malutkie drobinki krwi., poza tym zawroty głowy czasami .co to może być? do lekarza zapisałam się-wizyta za pare dni.czy to moze byc cos poważnego?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Dolegliwości bólowe niekoniecznie muszą być związane z kaszlem. Ból może być spowodowany zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi, zmianami w obrębie kręgosłupa odcinka piersiowego itd. Jeśli chodzi o kaszel to wskazana jest u Pani diagnostyka kaszlu przewlekłego. Proszę skonsultować się z internistą, który zleci odpowiednie badania w celu diagnostyki Pani dolegliwości.