Sporadyczne zażywanie narkotyków i ich wpływ na antykoncepcję

Witam! czy sporadyczne(powiedzmy kilka razy w miesiacu) zazywanie narkotykow wplywa na skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych?

Mikołaj Cyganok

Ponieważ interakcje narkotyków z doustną antykoncepcją hormonalną nie zostały przebadane, zachęcam do zaprzestania takich praktyk. Pomijając fakt szkodliwości samych narkotyków. Trzeba również wziąć pod uwagę, że pod wpływem środków odurzających, jakimi są narkotyki, może pani nieświadomie pominąć dawkę środka antykoncepcyjnego, co niewątpliwie zmniejszy skuteczność stosowanej antykoncepcji.