Sport wytrzymałościowy a wymioty podczas wysiłku

Trenuje sport wytrzymałościowy (boks). Podczas treningów bardzo często dochodzi do wymiotów , lub do odruchów wymiotnych. Nie wiem czy może być to związane np. ze słabą kondycją. Jednak u mnie do wymiotów dochodzi kilkukrotnie częściej niż u moich rówieśników. Jednak trenuje sporty różne od 10 lat i zawsze , podczas jakiś zawodów dochodzi do takich objawów . Stad moje pytanie , czy to jest związane ze słabą kondycją czy coś nie tak dzieje się w moim organizmie.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Słaba kondycja nie jest tu głównym czynnikiem. Proponowałbym kontakt z gastrologiem oraz badania w kierunku oceny zwieracza przełyku.