Sposób dawkowania sertraliny

Dzień dobry chciałem zadać pytanie odnośnie sertraliny. Chciałem się zapytać czy jest bezpiecznia, nie wywoła wielkiego "spustoszenia" i o dawkę. Bo w internecie czytałem o óżnych dawkach na różne dolegliwości ale na przykład jak mam jedną dolegliwość któraa wymaga 50 mg idrugą która wymaga na przykład 25 mg to którą dawkę mam zaplanować przy ewentualnym leczeniu?

Lek jest wyjątkowo przyjazny dla psychiki, niczego nie niszczy, nie pustoszy. Jeżeli jest dobrze tolerowany może być bezpiecznie przyjmowany przez długi okres.I to jest naprawdę ważne, żeby pochopnie leku nie odstawiać.

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami psychiatry, bo to on dobiera dawki w zależności od objawów. Witam. Pozdrawiam serdecznie, Jarosław Lenartowicz