Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 2 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposób na schudnięcie

witam:)mam na imię Kasia mam 25 lat.Moim problemem jest moja waga...chciałabym schudnąć ale zadne diety nie są skuteczne.Anie mam już siły ciężko mi chodzic i nachylać.prosze o pomoc co robić:))

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam serdecznie,

Przy dużej nadwadze oraz otyłości potrzebna jest zazwyczaj pomoc osób trzecich w reducji masy ciała. Chodzi tu nie tylko  o wsparcie oraz motywację, ale także o praktyczną wiedzę dotyczącą etapów odchudzania się i mechanizmów fizjologicznych, które są z nimi związne. Radziłabym poprosić o pomoc w ustaleniu diety. Najlepiej udac się do dietetyka lub lekarza pierwszego kontaktu. Oni ustalą dietę oraz jej kaloryczność i będą monitorować spadek masy ciała. Wraz ze spadkiem wagi należy bowiem zmniejszać kaloryczność diety, co służy walce z metabolizmem, który w trakcie stosowanie diety zmniejsza się. Z nadwagą i otyłością można walczyć, ale potrzeba jest dużo cierpliwości oraz czasu. Dieta nie może być przede wszystkim drastyczna i uciążliwa, a powinna stać się sposobem na życie tak, aby była jak najmniej odczuwana.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy