Sposób na schudnięcie

witam:)mam na imię Kasia mam 25 lat.Moim problemem jest moja waga...chciałabym schudnąć ale zadne diety nie są skuteczne.Anie mam już siły ciężko mi chodzic i nachylać.prosze o pomoc co robić:))

Witam serdecznie,

Przy dużej nadwadze oraz otyłości potrzebna jest zazwyczaj pomoc osób trzecich w reducji masy ciała. Chodzi tu nie tylko  o wsparcie oraz motywację, ale także o praktyczną wiedzę dotyczącą etapów odchudzania się i mechanizmów fizjologicznych, które są z nimi związne. Radziłabym poprosić o pomoc w ustaleniu diety. Najlepiej udac się do dietetyka lub lekarza pierwszego kontaktu. Oni ustalą dietę oraz jej kaloryczność i będą monitorować spadek masy ciała. Wraz ze spadkiem wagi należy bowiem zmniejszać kaloryczność diety, co służy walce z metabolizmem, który w trakcie stosowanie diety zmniejsza się. Z nadwagą i otyłością można walczyć, ale potrzeba jest dużo cierpliwości oraz czasu. Dieta nie może być przede wszystkim drastyczna i uciążliwa, a powinna stać się sposobem na życie tak, aby była jak najmniej odczuwana.