Sposób na skuteczne rzucenie palenia w ciąży

Dzień dobry chciałam się zapytać jak w czasie ciąży rzucić skutecznie palenie papierosów..?? Ponieważ jestem w ciąży a nie potrafię rzucić, zrezygnować z palenia ;-( wiem że to bardzo szkodzi dziecku

Witam. Jeśli ciąża panią do tego nie przekonuje to chyba nic innego też nie przekona. zachecam jednak to terapii antynikotynowej.

Psychologia

Wie Pani już że to szkodzi dziecku, warto byłoby się na tym skoncentrować. Czy chce Pani nadal palić mając świadomość tego, że szkodzi Pani swojemu potomkowi?
Na skuteczność w pozbywaniu się nałogu największy wpływ ma motywacja rzucającego, jest wiele technik behawioralnych, które pomagają w pozbywaniu się szkodliwych nawyków, ale żadna z nich nie zadziała jeśli Pani nie będzie na to gotowa.
Jeśli nie jest Pani w stanie z dnia na dzień pozbyć się nawyku palenia, może Pani to robić stopniowo. Warto też wspomnieć o tym prowadzącemu Pani ciążę ginekologowi, może rozmowa z lekarzem pomoże.