Sposób zakażenia brodawczakiem ludzkim

Proszę o odpowiedz,jak to jest z tym zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego,czy tylko poprzez kontakt seksualny?A jeśli doszło do zakażenia - to czy wirus może przez długie lata nie dawać żadnych objawów?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Najczęstszą drogą zakażenia jest droga seksualna. Przetrwałe zakażenie wirusem nie musi dawać objawów przez wiele lat.