Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposoby leczenia bezdechu?

Czy bezdech mozna leczyć?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Bezdech

Zespół bezdechu sennego nawet trzeba leczyć. Stosuje się specjalne aparaty utrzymujące stałe podwyższone ciśnienie w drogach oddechowych CPAP. Jest to coś w rodzaju sprężarki powietrza. Jest to leczenie specjalistyczne, dlatego musi pani udać się do ośrodka leczenia zespoły bezdechu sennego.

0

Leczenie bezdechu:
1. redukcja masy ciała
2. laserowa lub chirurgiczna weryfikacja drożności dróg oddechowych
3. CPAP - urządzenie do wspomagania oddychania w nocy.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0

Sposób leczenia jest indywidulanie określany dla każdego pacjenta. Zależny od typu oraz od stopnia nasilenia zaburzeń. Chrapanie bez towarzyszącego bezdechu we śnie (tzw. chrapanie asocjalne) leczone jest zabiegowo. W przypadku zespołu bezdechu we śnie podstawową metodą jest oddychanie powietrzem pod dodatnim ciśnieniem w nocy (stosowanie protezy powietrznej czyli aparatu typu cpap, auto-cpap lub bi-pap) W przypadku istotnych zmian anatomicznych będących przyczyną ograniczenia przepływu przez drogi oddechowe możliwe jest leczenie zabiegowe. U chorych z nadwagą konieczna jest redukcja masy ciała.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy