Sposoby leczenia nadżerki oraz przygotowanie do badania CRP i CA 125

Jakie są wogule sposoby leczenia bo ja mam zrobić badania i po wynikach mam leczyc nadrzerke ale nie wiem co mnie morze czekac jakie leczenie i pytam . I mam jeszcze pytanie z czego pobierane są próbki do badań CRP,iCa125

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Próbka do badania to nic innego jak pewna ilość krwi pobrana z żyły. Nadżerki najczęściej leczy się elektrokoagulacją lub kriokoagulacją.