Sposoby leczenia pochwicy

Witam mam 25 lat i jestem kompletnie zalamana tydzien temu dowiedzialam sie ze mam pochwice i ni wiem jak mam zaczac to leczyc i czy jest nadziej ze psychoerapia to wylecze blagam o pomoc

Szczęśliwie w Warszawie są specjaliści.
Proponuję skontaktować się z Pania Ewą Małachowską.
Ma Ona gabinet w stolicy, redaguje też periodyk "Seksuologia Polska".
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Witam,
leczenie pochwicy polega na skojarzeniu metod psychoterapeutycznych i ginekologicznych (wprowadzanie dildo o różnej wielkości średnicy zaczynając od najmniejszej wartości), taka metoda jest skojarzona z techniką relaksacyjną - pacjentki poznają swoje ciało, fizyczne doznania związane z utrzymywaniem napiętych mięśni i ich odprężaniem. Oprócz ww. metod korzysta się z terapii partnerskiej oraz farmakoterapii, jeśli pochwica ma podłoże organiczne - zaburzenia hormonalne lub jest efektem innych zaburzeń psychicznych (np. depresji).
Z powodu pochwicy cierpi średnio do 3% kobiet z danej populacji (w Polsce ok. 100 tys.). Pochwica jest uleczalna i to pomimo, że terapia jest długotrwała. Ważne jest też zidentyfikowanie Pani motywacji do leczenia (ciąża, przyjemność ze zbliżeń). Wreszcie warto aby Pani zaczęła współpracę z psychoterapeutą, który ma również doświadczenie w pracy z parami oraz korzystała z leczenia, które może zaproponować ginekolog.

Dzień dobry,

Najlepiej jak skontaktuje się Pani z psychoterapeutą lub seksuologiem klinicznym, którzy zaproponują stosowne leczenie.