Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposoby leczenia stanów lękowych i depresji u 48-latki po długim leczeniu farmakologicznym i psychoterapii

Z powodu stanow lekowych i depresji zmienilam juz pare lekow.( Citalopram,Mitrazepam,Venlaflaxine).Do tej pory nie znalazlam leku, ktory by naprawde oslabil symptomy strachu i depresji.Kazda terapia lekowa trwa bardzo dlugo i zmiana lekow na inne musi tez odpowiednio trwac.10 lat experymentowania nie przynioslo rezultatu.Psychoterapia i klinika psychosomatyczna rowniez nie spelnila moich oczekiwan.Gdzie szukac pomocy?. Co dalej?... Pozdrawiam Katarzyna S.
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Należy szukać pomocy u doświadczonego psychiatry. Niekiedy zaburzenia lękowe mogą być objawem innej choroby, której diagnoza jest niezbyt oczywista. Mam za mało danych, poza tym konieczne jest osobiste badanie, by móc postawić dokładne rozpoznanie.

0

Psychoterapia, aby przyniosła efekty, nie zawsze jest procesem krótkoterminowym. Czasem wymaga wielu lat wspólnej pracy. Dlatego warto znaleźć specjalistę, z którym czujemy się bezpiecznie i któremu jesteśmy w stanie zaufać, a następnie wytrwać w procesie, nawet pomimo frustracji. Leczenie psychoterapeutyczne wymaga zaangażowania z obu stron - pacjenta i psychoterapeuty. Niejednokrotnie jest to proces długi, żmudny i trudny, lecz gdy relacja terapeutyczna oparta jest na wzajemnym zaufaniu, przynosi efekty. Pacjent jest ważną częścią tego procesu, jego chęć pracy nad sobą oraz chęć zmiany. W leczeniu zaburzeń emocjonalnych trudno oczekiwać zadowalających efektów bez odpowiedniej relacji terapeutycznej. Mówiąc inaczej, żaden psychoterapeuta nie będzie w stanie Pani pomóc sam z siebie. Pani musi w pełni w tym procesie uczestniczyć oraz skonfrontować się z odpowiedzialnością za wiele aspektów własnego życia.
Warto ponownie poszukać wykwalifikowanego psychoterapeuty, zdecydować się specjalistę, któremu jest Pani w stanie zaufać i wytrwac w procesie psychoterapeutycznym do momentu osiągnięcia zadowalających rezultatów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy