Sposoby leczenie uszkodzonego nerwu obwodowego

Jak leczy się uszkodzony/porażony nerw obwodowy? Boli i drętwieje mi lewa noga od uda w dół, stopa jest zimna, a mały palec rwie. Wydaje mi się, że to wynik źle zrobionego zastrzyku kortyzolu w L5 (ale żaden lekarz nie chce ze mną o tym mówić wszyscy leczą mi plecy, a ja nie mogę chodzić, stać, siedzieć.) Proszę powiedzcie jak się leczy profesjonalnie chory nerw. I czy to się da wyleczyć?

Problem wymaga wcześniejszej diagnostyki MRI- rezonans magnetyczny. Skoro wymagała Pani wcześniej podania sterydu jako blokady przeciwbólowej obecne objawy mogą się wiązać z uciskiem nerwu rdzeniowego w miejscu tuż po jego odejściu od pęczka zwanego "ogonem końskim" w końcowej części kanału kregowego przez wypuklinę jądra miażdżystego- dysk. Jednym z objawów stenozy kanału kregowego czy zachyłka bocznego jest ból promieniujący wzdłuż kończyny, zaburzenia czucia i osłabienie siły mięśniowej. Postępowanie lecznicze uzależnione jest od zaawansowania zmian chorobowych. Bardzo zaawansowane zmiany mogą wymagać leczenia operacyjnego. Dopiero po ustaleniu rozpoznania albo raczej wykluczenia tego typu zmian chorobowych kregosłupa można leczyć izolowane uszkodzenie nerwu, które w takich przypadkach jest leczeniem rehabilitacyjnym- fizykoterapia.