Sposoby na popękane i szorstkie pięty

Czy są sposoby na popękane, szorstkie pięty u stóp, nie pomaga peeling do stóp. Skóra na stopach jest żółta i zrogowacona. Jakie są przyczyny tej szorstkości na piętach.

witaj, najlepiej wybrać się na profesjonalny pedicure gdzie kosmetyczka wyfrezuje pięty do gładkości a później mozna już łatwiej w domu o nie dbać pilingując codziennie tarka i stosując kosmetyki do tego przeznaczone:
1. codziennie po starciu naskórka należy wmasować w skórę krem z mocznikiem najlepiej 20-35% np Cerkoderm- do kupienia w aptekach
2.raz w miesiącu można zastosować specjalne skarpety nasączone kwasami- mozna je kupić w aptece- spowodują złuszczanie się naskórka i beda go wygładzać.
Skórę należy trzeć tarką z papierem ściernym na sucho- sucha skóra i sucha tarka, nie używaj tych pumeksowych ani metalowych.
Trudno będzie bez profesjonalnego "wstepu" pokonać ten problem.
Przyczyny mogą byc rózne: nieprzewiewne pełne buty, za płaskie klapki latem, problemy z krążeniem np przy cukrzycy lub zwiększonym cholesterolu

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
przyczyn suchych i zrogowaciałych pięt może być bardzo dużo. Jeśli zazwyczaj posiada Pani suchą skórę na ciele, w okresie grzewczym wystarczy chwilowe zaniechanie, aby kondycja skóry na piętach się pogorszyła. Na początek zalecam połączenie peelingu z mocno nawilżającym kremem na bazie mocznika (np Xerial 50 SVR). Ważne, aby pamiętać o masażu stóp, olejami.
Zalecam wizytę w sprawdzonym gabinecie podologicznym, nie kosmetycznym. Jeśli zabieg przy takim stanie stóp zostanie wykonany nieumiejętnie, może przyczynić się do pogorszenia sytuacji.
Często z nadmiernie suchą skórą stóp borykają się pacjenci z cukrzycą. Jeśli to będzie Panią niepokoić, proszę zrobić badania diagnostyczne.