Sposoby na pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha dla 14-latki

Witam Serdecznie moja córka waży 83 kg. I Ile powinna schudnąć, już schudła z jakieś 9 kg. Co jej pomoże pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha? Teraz jest jeszcze nadal na diecie i je jogurty naturalne(0%), mandarynki i czasami chlebek razowy bierze do szkoły. I Jest najedzona I piję herbatkę na spalanie kalorii. MA 14 lat, a wzrost 170 cm. Ćwiczny na hula hop, skacze na skance, no i ćwiczny na wf.

Witam serdecznie,

Na początek skoryguje to co Pani napisała a mianowicie, odradzam jogurty naturalne odtłuszczone, ponieważ zamiast tłuszczu w takich produktach jest często więcej cukru i sztucznych dodatków. spokojnie córka może spożywać serki, sery, maślanki, kefiry czy jogurty od 3 do 7%tłuszczu. chleb razowy jest jak najbardziej wskazany przy redukcji wagi ponieważ dostarcza dużo błonnika oraz węglowodany złożone(Pani pisze że chlebek,,czasem'') . Zdecydowanie odradzam różnego rodzaju herbatki na spalanie tkanki tłuszczowej!!! Kupi Pani córce miętę, pokrzywę, koper włoski, rumianek, zieloną i czerwoną herbatę i w ten sposób wspomoże pracę układu pokarmowego.

Cieszę się ze jest aktywność fizyczna ponieważ ona stanowi 30%sukcesu w dążeniu do celu. 70% to dieta i tu nalezy trzymać się ogólnych zasad:

Córka powinna pamiętać o regularności posiłków, należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Córka powinna pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Zrezygnuje z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Wybiera chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
Przykładowy jadłospis: śniadanie: 2-3 kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa
II śniadanie jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane
obiad sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną
podwieczorek podobnie jak II śniadanie
kolacja jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Proszę Pani, ja bym ją przede wszystkim prześwietliła pod względem zdrowotnym, czyli zdiagnozowała. A mam na myśli głównie gospodarkę cukrową i tarczycę. To, że córka je jogurt beztłuszczowy akurat jest bardzo złe, bo nie o tłuszcze tu chodzi a o cukry proste. Córka powinna ważyć ok 60 kg, czyli jeszcze ma ponad 20 kg nadwagi, jeśli chce jej Pani pomóc rzetelnie proszę znaleźć dobrego specjalistę z wielką, mądrą głową bo to, co my uznajemy za nadwyżkę kilogramową może być chorobą i to wywodzącą się ze złej diety. Ludzie z nadwagą i otyłością to strasznie niedożywieni ludzie wbrew pozorom, ich organizm nie mógł sam regulować pewnych rzeczy więc poszedł w ścieżkę choroby.
pozdrawiam i życzę Wam sukcesów!