Sposoby na pryszcze i tłustą cerę

Jak poradzić sobie z pryszczami i ogólnie tłustą cerą? Chodzi mi o domowe sposoby i ewentualnie jakieś środki bez recepty.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oprócz oczyszczania, nawilżania i matowania cery tłustej, ważne jest również prawidłowe odżywianie się. Jeżeli jemy zbyt dużo tłuszczów nasyconych, unikamy zdrowej żywności, owoców i warzyw, trudno, żeby nasza cera tego nie odczuła. Szczególnie cytrusy mają na nią dobry wpływ. Powinniśmy także unikać używek, w szczególności alkoholu. Warto również spróbować kosmetyków naturalnych, które nie zawierają zbędnych dodatków obciążających skórę. Oprócz tych zdrowych nawyków, możemy wybrać się na zabieg do gabinetu kosmetycznego. Można tam skorzystać z bogatej oferty, w której znajdziemy na pewno coś dla siebie. W przypadku cery tłustej wykonuje się m.in. specjalne peelingi oraz masaże poprawiające ukrwienie twarzy.Proponuję zapytać w aptece o odpowiednie preparaty.