Sposoby na przedłużenie czasu stosunku u mężczyzny

Jak mężczyzna może przedłużyć stosunek seksualny?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oprócz leków syntetycznych istnieją również leki na bazie naturalnych składników. Na polskim rynku dostępne są również maści i kremy, które należy wetrzeć w członek na około 20 30 minut przed stosunkiem. To rozwiązanie jest dobre dla mężczyzn posiadających zbyt wrażliwą żołądź – maść częściowo ją znieczuli, co pozwoli na wydłużenie stosunku. Podobnie działa woda, która zmniejsza wrażliwość członka, dlatego by wydłużyć stosunek, można uprawić seks pod prysznicem albo w wannie lub przed zbliżeniem wziąć chłodny prysznic.
Przedłużenie stosunku jest również możliwe dzięki odpowiednim ćwiczeniom. Należy do nich technika naturalnej kontroli wytrysku, która wywodzi się ze starożytnych Chin. Jest to łączenie technik oddechowych i medytacyjnych z ćwiczeniem kontroli nad wytryskiem. Do naturalnych metod przedłużania stosunku należy też odpowiednio częste współżycie. Dzięki częstym kontaktom seksualny poziom napięcia u mężczyzny spada i nie jest on już tak bardzo podatny na bodźce erotyczne – dzięki temu stosunek może trwać dłużej.
Inna metoda to technika „start-stop”, którą można zacząć stosować najpierw podczas masturbacji, a następnie razem z partnerką. Polega ona naprzemiennie na zmniejszaniu intensywności bodźców, a następnie ich zwiększaniu.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam, jest wiele technik, które mogą pomóc w przedłużeniu stosunku seksualnego. Na początek proponuję zmianę pozycji zmniejszającej nieco odczucia podczas stosunku. Jeśli to nie zadziała proponuję konsultację z seksuologiem. Pozdrawiam.

Poza wymienionym "domowymi" sposobami przedłużenia stosunku należy wspomnieć o wartości obrzezania jako pewnego rodzaju "znieczulacza" żołędzi (po początkowym okresie zwiększonej wrażliwości obrzezana żołądź staje się mniej wrażliwa na bodźce erotyczne). Lekiem "skonstruowanym" SPECJALNIE w celu leczenia wytrysku przedwczesnego jest PRILIGY f-my Berlin Chemie (inhibitor wchłaniania zwrotnego serotoniny) i to jest chyba najbardziej "lekarski" sposób. Pozdrawiam RH