Sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Jak przyspieszyć metabolizm? Mam 13 lat i mam bardzo wolny metabolizm ważę 80 kg mój wzrost to 1,62 . Mój brzuch jest mały uda są największe.
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Regularne ćwiczenia, ruch, sport oraz zwykła aktywność fizyczna to podstawowe elementy wspomagające metabolizm. Konieczna jest oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta.

Witaj, aby przyspieszyć metabolizm należy usprawnić trawienie. Twój żołądek powinien szybko trawić, nic nie może w nim zalegać, wypróżnianie powinno być codziennie. Postaraj się ułożyć sobie jadłospis w następujący sposób:
Rano - kasza gotowana na wodzie z bakaliami, owocami lub w wersji warzywnej. To węglowodany.
Obiad to białko - ważna jest rozdzielność, jeden rodzaj białka dziennie- mamy dzień w tygodniu rybi, dzień mięsny - jemy to tylko z warzywami i pozostałe dni jarskie. Wówczas zajadamy się zbożami, warzywami, a białko to strączkowe fasolki, grochy, soczewice, cieciorki.
Kolacja- jarska zupa.
Do tego tłuszcze w ciągu wszystkich posiłków - masło, masło klarowane i oleje tłoczone na zimno. Jak jeszcze popijesz zioła, ciało będzie mogło dążyć do równowagi.

Jest kilka sposobów na przyspieszenie metabolizmu:
- jedz 5 posiłków w ciągu dnia co 2-4 godziny
- w każdym posiłku niech będzie duża porcja warzyw
- pij co chwilę - najlepiej wodę oczywiście lub herbaty owocowe
- jedz dużo białka - jajka, chude mięso, ryby, twarogi
- ĆWICZ! - im bardziej zróżnicowane treningi - tym lepiej!
... zapisuj też dokładnie co jesz, ile i o której - a potem spójrz na to krytycznie, spróbuj obliczyć kaloryczność - może okaże się, że to nie wolny metabolizm, ale zbyt duża kaloryczność jest przyczyną tycia?
Powodzenia!