Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezsenność

Wielu osobom pomaga zmiana aktywności, techniki wyobrażeniowe (wizualizacje) czy zrobienie sobie drobnej przyjemności (np ulubionym napojem czy przekąską). By całościowo czuć się komfortowo w pracy i być efektywnym warto pamiętać o wysypianiu się i stałych porach posiłków, aktywności fizycznej, a także dobrych relacjach interpersonalnych.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Najszybciej - ćwiczenia oddechowe, świadome wdychanie a zwłaszcza wydychanie powietrza. Jeśli jest to możliwe, można próbować ćwiczeń fizycznych zwłaszcza rozciągania, ale też chociażby przysiadów. Warto mieć przy sobie sprzęt do odtwarzania ulubionej muzyki (lub muzykę w komputerze). Pomóc mogą krótkie przerwy w pracy, w regularnych odstępach. Nie od rzeczy będzie wspomnieć o ludziach - rozmowa i żarty w miłym towarzystwie z pewnością pomagają się zrelaksować. Można pić ziółka, warto dobrze się odżywiać i tak dalej i tak dalej - sposobów jest całkiem sporo. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
0

Witam serdecznie,
Jest wiele metod relaksacji - różnego rodzaju wizualizacje, ćwiczenia oddechowe, obserwowanie uczuć pochodzących z ciała, słuchanie samej spokojnej muzyki w wygodnej pozycji. Jeżeli chodzi o bardziej aktywne formy odpoczynku to ostatnio modna stała się mandala - kolorowanki dla dorosłych :)
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy