Sposoby na wory pod oczami

Mam takie pytanie co pomoże na wory pod oczami proszę o odpowiedzi bo patrzyłam na innych stronach internetowych ale tam często są wypisywane "bzdury" pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyczyny worków pod oczami i cieni są różnorakie. Do najczęściej spotykanych należą: alergie, zbyt krótki sen, czynniki dziedziczne oraz niektóre choroby. Bez względu na przyczynę wystąpienia worków i cieni pod oczami, warto podjąć kroki mające na celu ich zmniejszenie. Przede wszystkim spróbuj ustalić przyczynę pojawienia się cieni pod oczami. Jeżeli to jedna z w/w warto temu przeciwdziałać. Oczywiście na tyle ile można. Jedynym skutecznym sposobem na worki pod oczami wywołane niedostatkiem snu jest bardziej efektywny sen.

Witam,
2 typy obrzęku powieki dolnej:
1. tłuszczowy - cały dzień taki sam - chirurgiczne usunięcie depozytów tłuszczu.
2. zastoinowy - po nocy duże, w ciągu dnia zmniejszają się - upośledzenie cyrkulacji krwi i limy - mezoterapia igłowa 5-8 zabiegów co 2-3 tygodnie
Pozdrawiam