Sposoby na zbadanie ojcostwa

dzien dobry,mam takie pytania 1-jak mozna zrobic test na ojcostwo oprucz badania dna,dziecko urodzilo sie martwe w 22 tygodniu zycia,mialo wodoglowie,wade serca i chore nerki2-czy mozliwe jest ze dziecko mialo 9 miesiecy a nie 22 tygodnie?czy usg moglo zle odczytac czas ciazy ? 3-czy dziecko z takimi wadami w 9 miesiacu ciazy moze wazyc tylko 500gram?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Test na ojcostwo to test DNA. USG z pewnością nie myliłoby się o tyle.

1. Tylko badanie DNA. W niektórych przypadkach grupa krwi wystarczy...
2. Chyba nie ma tu mowy o pomyłce. Zbyt duża różnica między 36-40Hbd a 22Hbd.
3. Teoretycznie może, ale to niezwykle rzadkie sytuacje.