Sposoby na zmniejszenie apetytu i uczucie sytości

Chcę zmniejszyć swój apetyt. Czy jakieś produkty (poza kaszą) mogę dodać do diety, by czuć się dłużej sytym?

Witam serdecznie.
W zmniejszeniu apetytu polecam wprowadzić regularne posiłki - najlepiej 5-6 posiłków dziennie w odstępie nie dłuższym niż 4h. Proszę ograniczyć spożywanie słodyczy i słonych przekąsek, ponieważ potęgują apetyt. Dieta bogata w węglowodany złożone tj. kasza gryczana, ryż brązowy, pieczywo pełnoziarniste, makaron razowy, otręby, płatki owsiane- pozwala zachować uczucie sytości i energię na dłużej. Uczucie sytości dają również warzywa i owoce, a do tego są niskokaloryczne.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, produkty o niskim indeksie glikemicznym ( poniżej 50) Im wyższa wartość IG danego produktu, tym wyższy poziom cukru we krwi po jego spożyciu. Produkty o wysokim indeksie powodują zarówno wysoki szczytowy poziom cukru we krwi, jak i szybki jego spadek co za tym idzie szybkie uczucie głodu. Produkty o małym IG znajdziesz w internecie a tutaj przykłady : pomidory -15 sałata -10 marchew świeża -16 jabłko -38 gruszka-35 polecam sprawdzić sobie tabele z IG.