Sposoby na zniwelowanie zmęczenia, podniesienie poziomu energii i polepszenie koncentracji

Witam, mam 18 lat. Mam dużo rzeczy na głowie i ciągle jestem przemęczona, cały czas na pełnych obrotach i ogromne ilości kofeiny. Mam też trudności z koncentracją. Leczę się na depresję. Ciągle biorę raz magnez, raz preparaty z rzeń-szeniem, guaraną itp. Nie wiem, co było by najlepsze na niwelowanie zmęczenia, podniesienie poziomu energii, polepszenia koncentracji, w szkole, podczas nauki itp. Co zażywać / robić?

Pyta Pani co zażywać. Ma Pani na myśli jakieś preparaty/leki czy może dietę? Radziłabym zmniejszać stopniowo ilość kofeiny (jest to substancja uzależniająca, więc jeśli nie chce się Pani narażać na objawy typu ból głowy, nagły spadek energii, proszę robić to ograniczając, a nie eliminując całkowicie. Czy coś, co ma Pani na głowie, może Pani sobie odpuścić, a jeśli nie to może ktoś mógłby Panią wyręczyć. Poziom energii podniesie sobie Pani wysiłkiem fizycznym - sportem, jeśli ma Pani mało ruchu, jeśli zaś dużo, to proszę zadbać o spokojny wypoczynek, bez nadmiaru bodźców.
Zastanawia mnie też jak to jest, że taka młoda osoba, ma tyle na głowie. Czy to fizyczne sprawy do zrobienia czy raczej troski? Może warto porozmawiać z kimś o tym. Jeśli leczy się Pani na depresję, to najlepiej z lekarzem prowadzącym.
Powodzenia