Sposoby na zwiększenie laktacji

mam pytanie, jak zwiekszyć laktację? Syn ma 2 miesiące a ja coraz mniej mleka a chciałabym jeszcze karmić. Jakie są sposoby na zwiekszeniue laktacji?

Milena Lubowicz

Przede wszystkim proszę bardzo dużo pić i często przystawiać dziecko do piersi. Najlepiej stymuluje laktację właśnie częste karmienie. Do tego potrzeba jeszcze dużo cierpliwości i pozytywnego nastawienia, bo karmienie piersią potrafi być trudne. W razie dalszych problemów radzę skontaktować się z doradcą laktacyjnym lub położną środowiskową.
Pozdrawiam