Sposoby odbudowania brakującego zęba

Witam, brakuje mi mi górnej 4-ki, czy jest jakaś alternatywa dla implantu ale też nie zwykły most aby trzeba było szlifować żeby,. Pozdrawiam Paweł lat 34

Witam, najlepszym rozwiązaniem jest jednak implant, ale jeżeli ma Pan wadę zgryzu i stloczenie zębów, można lukę zamknąć ortodontycznie. Niestety to musi potrwać, bo na efekty trzeba trochę poczekać . Plusem są proste zęby.
Można próbować, też innych metod protetycznych jak wszelkiego rodzaju mosty klejone, ale ja osobiście uważam, że jest to medoda mająca wady, gdyż mosty takie lubią się odklejać najcześciej wtedy gdy bardzo nie chcemy
bo zależy nam na wyglądzie. Pozdrawiam :)

Proszę jeszcze wyszukać sobie informacji o moście wkładowym - inlay bridge. Trwałość takiego mostu jest porównywalba z tradycyjnym a wygląda o wiele bardziej kosmetycznie i nie wymaga szlifowania zębów filarowych.