Protifar i Tritace a sposoby podawania

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy sposobu podawania leków Protifar i Tritace. Dziadek dostaje 2 leki Tritace i Protifar. Tritace jest gnieciony w proszek, nie jest brany jak tabletka. Chciałam się spytać czy to jest bezpieczne jeśli wsypuje się Tritace do Protifaru i taki proszek z tych 2 leków miesza się w napoju (by rozpuścić Protifar). Czy może to spowodować skutki uboczne? czytałam, że nie wolno łączyć tritace z preparatami potasu. dziadek ma 83 lat, cukrzyce, miazdzyce, chore nerki i serce w wyniku cukrzycy i boję się, żeby mu bardziej nie zaszkodzić. Natomiast trochę problemem jest podanie mu Protifaru i Tritace osobno. Czy połączenie tych dwóch preparatów w opisany przeze mnie sposób to złe wyjście? Czy może jednak można tak zrobić i ułatwić przyjęcie leków? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli występują problemy w podaniu tabletki można tak postapić.